GRĀMATU DRAUGS, 1973. gada izdevums

Romāns par nacionālo partizānu cīņu Kurzemē pēc kapitulācijas 1945. gada vasarā, kurā izmantotas leģionāru piezīmes, dienasgrāmatas un atmiņu stāsti. Sarakstīts ap 1970. gadu, autoram atrodoties trimdā. Toreiz ,,sarkanās briesmas” vēl bija pilnā plaukumā. Maz nežēlības, daudz varonības. Maz jūtu, daudz aprakstu. Šausmīgs laiks. Var tikai brīnīties, kam mūsu nemaz ne tik tālie senči izgājuši cauri. Satriecoša grāmata, ja par to domā kā realitāti, kāda tā arī bija. Kāds jau palika dzīvs. Kāds varēja uzrakstīt. Nekādu mākslu nemeklējiet, tikai pieminiet un nekad neaizmirstiet! Mūžīga slava tēvzemes patriotiem, kuri izvēlējās labāk mirt, nekā nodot Latvijas neatkarību!

Kurzemes cietoksnis pastāvēja visās grūtībās, un latviešu karavīrs deva savai tautai un vēsturei jaunu varonības leģendu. 8. maijā, 1945. g. divīzijas komandieris pa telefonu paziņoja pulka un bataljona komandieriem kapi-
tulācijas pavēli. Krievi bez ieročiem pacēlās no saviem ierakumiem un pārpludināja Kurzemes aizstāvju kaujas grāvjus. Ar ieročiem viņi to nebija spējuši.”
(Latvju Enciklopēdija)