No angļu valodas tulkojusi Aija Uzulēna. Izdevniecība Dienas Grāmata.

Man patīk un interesē vēsture, it īpaši tā, kas saistīta ar 18. un 19. gadsimta norisēm Latvijā, tāpēc nekavējos iegādāties šo grāmatu, lai tā būtu pa rokai, kad gribas aizceļot laikā. Reklāma iedvesmojoša, to vēlos nocitēt:

,,1773. gadā divi spoži sava laika britu literāti un tuvi draugi, Džeimss Bosvels un doktors Semjuels Džonsons apceļoja Skotiju un 1775. gadā tapa izcilais, jau par žanra klasiku kļuvušais Džonsona apraksts Ceļojums uz Skotijas rietumu salām. Šis darbs uzreiz guva sensacionālus panākumus, un abi rakstnieki sāka apcerēt, kāds būtu to nākamais ceļamērķis, visbeidzot vienodamies par nodomu doties tūrē pāri Baltikai, kā tolaik to dēvē, — tātad 1778. gads, Baltikas jūra, Libava, Mītava, Rīga, Vendene, Marienburga, Tērbata un arvien tālāk, līdz galamērķī — Pēterpils. Taču ziemeļu ceļojums nenotika… vai vismaz tā līdz šim ticis uzskatīts.

Pēc vairāk nekā diviem gadu simtiem, pateicoties Maikla (jeb Mika) Koljera erudīcijai, talantam un mīlestībai kā uz literatūru, tā uz Baltiku un jo īpaši letiem, Bosvela un Džonsona brauciens beidzot tomēr var notikt, savuties lasītāja priekšā intelektuālai un ne mazums azartiskai izklaidei – itin iedvesmojošs un, kas zina, pilnībā patiesīgs divu 18. gadsimta britu džentlmeņu vēstījums IZ BALTIKAS!”

Bija interesanti. Iesaku!