Ādama gredzens

Lata romāns. Izdots Lauku Avīzes apgādā 2012. gadā.

Patālā pagātnē mazā Antonija no kaimiņa juveliera saņem brīnišķīgu dāvanu – gredzenu ar sarkanu rubīnu un novēlējumu – izšķirošās dzīves situācijās uzmanīgi raudzīties, vai gredzena actiņa uzliesmos un tādējādi dos atbildi uz tābrīža sarežģīto jautājumu.

II Pasaules kara beigās Antonija nokļūst Vācijā, iemīlas un uzdāvina gredzenu pirmajam savas dzīves vīrietim. Divas dažādas sistēmas iemīlējušos jauniešus izšķir. Taču no likteņa neizbēgt, jau sirmā vecumā televizora ekrānā Antonija ierauga vīrieti, kuram pirkstā ir viņas gredzens. Mazmeita nolemj palīdzēt atrisināt mīklu… Lasiet romānu un uzziniet, vai viņai tas izdodas.

Šo romānu mani iedvesmoja uzrakstīt ļoti interesanta personība, bijusī Jaunpiebalgas vidusskolas direktore Astrīda Knāķe (lai viņai vieglas smiltis). Mēs tikāmies daudzas reizes, un Astrīdas kundze man izstāstīja vairākas savas dzīves epizodes, kam visai attāls sakars ar romānā aprakstīto mīlas stāstu, bet fona notikumu izpratnei ļoti noderēja. Kādi cilvēki bijuši mums līdzās! To tikai tad saproti, kad viņu vairs nav…