Anita Millere

Emocionāls, viegli varēja iedegties par kādu ideju, domu, vārdu vai cilvēku.

Izteikti spītīgs, ja ko galvā ieņēmis, tad domas nemainīja.

Lai arī bija apveltīts ar labām diplomātiskām prasmēm, taču emociju brīžos varēja izteikties nepārdomāti un nesaudzīgi. Reizēm bija nepacietīgs, straujš un ass vārdos.

Mugurkauls… Kā kuru reizi, bet nav īsti pratis ne strīdēties, ne arī spēcīgi argumentēt savas domas un viedokli, līdz ar to noteikti citi varēja viņu ietekmēt, ja gribēja, un viņam tā emocionalitāte ir stipri par daudz, kas dažkārt traucēja, lai stingri pie sava lēmuma paliktu. Kā arī reizēm baidījās skaļi paust savu viedokli, baidoties, ka netiks saprasts pareizi.

Laba izpratne vai nu mākslā vai mūzikā (vairāk velk uz mūziku). Varbūt gleznojis?

Pacietīgi ievāca informāciju, ja bija nepieciešamība. No tiem, kurš 2x pārliecinājās par faktu pareizību.

Lai arī prāta spējas bija labas, iztrūka analītisko dotību. Arī citu problēmās nespēja (negribēja?) iedziļināties, bet labās diplomātiskās prasmes un pārliecināšanas spējas, kas nereti vairāk balstījās uz manipulēšanu ar apkārtējiem, veido laba politiķa iespaidu.

Jāsaka gan, ka pratis arī ļoti prasmīgi melot.

Labas tehniskās dotības. Tomēr labprātāk strādāja ar galvu, un prāts viņam tiešām bija labs.

Augstu novērtēja finansiālo neatkarību, būtiska ir bijusi materiālā labklājība, piemitis arī skopums.

Ļoti labi izpratis savas profesionālās vides darbības procesus.

Savas darbībās uzmanīgs.

Reizēm pietrūka drosmes kādu savu ideju pilnīgai realizēšanai.

Skarbāka attieksme un kaut kādā ziņā arī neliela nepatika pret pretējo dzimumu, izteikts aizvainojums dvēselē saistībā ar romantismu un seksualitāti. Seksualitāte normāla, parasta, bet izteikts aizvainojums dusmas viņā mutuļojušas.

Attiecībā pret māti ir cieņa un paklausība.

Rokraksts arī norāda uz to, ka rakstītājs glabājis noslēpumus, kas viņaprāt ir bijuši krimināli sodāmi (es rokrakstā neredzu ne izteiktas agresijas, vai psihes problēmas, līdz ar to ļoti iespējams tas “kriminālais” ir bijis atbilstoši tā laika morāles normām, attiecībā uz šodienu tas būtu pieļaujams vai arī ne pārāk būtisks no šodienas skatupunkta raugoties). Jā, tie noslēpumi visticamāk saistīti ar sānsoļiem un sievietēm, jo neredzu ne kriminālistiskas noslieces, ne vardarbību, kā vien aizvainojumu, dusmas un pat savā ziņā slēptu agresiju intīmajās attiecībās ar partneri.

Kā jau minēju, mūsdienās tas visticamāk būtu norma, tas, ko viņš tolaik ir slēpis. Jā, un diezgan paškritisks ir bijis.

Par romantismu – vairāk bijis tāds sieviešu analītiķis, izvērtējis viņas. Romantisms, nu dikti minimāli, bet ir piemitis tāds savdabīgs šarms. Jā, sievietēm vajadzēja būt tīkamam, jo personība gana šarmanta.

Rokrakstā jūtams, ka ir bijusi diezgan liela garīgā slodze, dvēselē neliela trauksme par notiekošo.

Augstu vērtē savu reputāciju, ētikas likumus, spēj cienīt un ievērot citu tradīcijas.

Vai ticēja Dievam?  Zini, nu nav tā izteiktā interese par garīgumu, bet savā jomā ir labi orientējies un izpratis visu kas un kā, teorētiskās zināšanas lieliskas. Un viņš ir samērā viegli spējis pieņemt citu uzskatus par citām reliģijām, kas mani aizvien mulsina, jo ierasts, ka mācītāji stingri turas pie savas pārliecības un citas reliģijas klāt sev nelaiž.

Draugu tādu īstu nav bijis daudz, bet ir spējis uzticēties, tomēr ne līdz galam, vienmēr kaut kas palika nepateikts, noklusēts.

Kam palīdzēt, rūpīgi izanalizēja, pirms doties palīgā – vai ir tā vērts tērēt savu laiku, bet kopumā diezgan atsaucīgs pret apkārtējiem.

Veselību pētīju, izskatās mugurkauls aizdomīgs, plecu daļa un dikti iespējams, ka galva bieži sāpējusi.

Bērniem tēvs ļoti tuvs bijis, atbalsts, arī viņam bērni bija svarīgi un tuvi. Stingrs tēvs viņš noteikti nav bijis.

Jura Neikena rokraksts